O BLOGU

O mnie

Aleksandra - miłośniczka jedzenia, a przede wszystkim słodyczy! Cookie monster to mój idol, stąd  pomysł na nazwę bloga.

Gotuję od najmłodszych lat i wciąż szlifuję swoje umiejętności. Kocham podróżować i poznawać nowe smaki całego świata, a następnie eksperymentować i odtwarzać je w swojej kuchni.

Gdy nie gotuję, to pracuję w hotelu. Po 7 latach pracy w marketingu jako social media ninja postanowiłam coś zmienić i rzucić się na głęboką wodę. Tym sposobem wylądowałam w... cukierni, gdzie szlifowałam swoje cukiernicze umiejętności. Jednak po niedługim czasie okazało się, że jestem uczulona na... mąkę. I tak marzenie o karierze cukiernika prysło. Nie poddałam się i postanowiłam szukać kolejnych wyzwań. Tak trafiłam do hotelu Stare Kino, gdzie obecnie wykorzystuję swój język angielski na maksa i poznaję masę nowych ludzi! 😊

W wolnych chwilach czytuję i oglądam horrory, buszuję po restauracjach, ćwiczę i aktywnie spędzam czas z moją wesołą rodzinką - partnerem Dominikiem z bloga Runoholic.pl i naszym psiakiem - rozkosznym cavalierem o imieniu Jimmy.


O blogu

Założyłam bloga kulinarnego, by dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i pasją, którą jest gotowanie. I choć to już moje 3 podejście do blogowania (z przerwami bloguję od 2008 roku), to myślę, że właśnie to okazało się tym trafionym. Dlaczego? Bo kocham jeść i gotować! Jest mi to tak niezbędne do życia jak tlen. 

Gotowanie jest dla mnie także formą terapii i relaksu. 2 lata walczyłam z depresją i stanami lękowymi, chorobę pokonałam właśnie dzięki swojej pasji i dzieleniu się nią z innymi. Bycie w kuchni i tworzenie w niej pyszności to wyjątkowy czas tylko dla mnie, ogromna dawka radości, satysfakcji i spełnienia. 

Gotuję, piekę i tworzę autorskie przepisy niemal codziennie i zdecydowałam się na stworzenie bloga, by był on także podręczną książką kucharską i inspiracją dla moich bliskich, którzy często prosili mnie o kulinarne porady.

Podzielę się z Tobą przepisami, także dla pupila, inspiracjami, poradami prosto z serca domu, czy podpowiem jak prowadzić oszczędną kuchnię i nie marnować jedzenia. Podpowiem gdzie warto zjeść i bywać, a także podzielę się wiedzą na temat smaków świata, które poznaje podczas swoich podróży - tych małych i tych dużych. 

Czasami będzie dietetycznie, bo staram się żyć i jeść zdrowo, pojawią się też ukochane przeze mnie włoskie smaki, ale znajdziesz tu przede wszystkim mnóstwo słodkości i pomysłów na codzienne gotowanie - na pewno będzie smacznie i prawdziwie domowo, bo naprawdę kocham dobrze jeść! 😊

 
Osoby, które mnie inspirują to:
  • Moja Mama - osoba, której zawdzięczam całą wiedzę o gotowaniu i która pozwoliła mi rozwijać moją pasję
  • Nigella Lawson - niekwestionowana bogini domowej kuchni
  • Gordon Ramsay - totalny number one jeśli chodzi o sztukę gotowania na wysokim poziomie
  • Jamie Oliver - od niedawna, ale inspiruje do poszukiwania nowych, lepszych i zdrowszych rozwiązań w kuchni
  • Kudłaci Kucharze - Si King i Dave Myers - ich książki i podróże zachęcają do bawienia się gotowaniem
  • Dorota Świątkowska - Moje wypieki - niekwestionowany autorytet jeśli chodzi o pieczenie, jej przepisy nigdy nie zawodzą, a porady zawsze się sprawdzają


Masz jakieś pytanie, chcesz poznać mnie lepiej lub nawiązać współpracę
Skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz na maila kontakt@cookingmonster.pl


Znajdziesz mnie także na:

Cooking Monster na Facebooku     Cooking Monster na Twitterze      Cooking monster na Instagram
Copyright © 2016 Cooking Monster , Blogger