Szukaj na blogu

O BLOGU

O mnie

Aleksandra - miłośniczka jedzenia, a przede wszystkim słodyczy! Cookie monster to mój idol, stąd  pomysł na nazwę bloga.

Gotuję od najmłodszych lat i wciąż szlifuję swoje umiejętności. Kocham podróżować i poznawać nowe smaki całego świata, a następnie eksperymentować i odtwarzać je w swojej kuchni.

Gdy nie gotuję, to jestem cukiernikiem. Po 7 latach pracy w marketingu jako social media ninja postanowiłam coś zmienić i rzucić się na głęboką wodę. Tym sposobem wylądowałam w cudownym miejscu jakim jest piekarnia/bistro Montag, gdzie obecnie szlifuję swoje cukiernicze umiejętności.

W wolnych chwilach czytuję i oglądam horrory lub spędzam czas z moją wesołą rodzinką - partnerem Dominikiem i naszym psiakiem - rozkosznym cavalierem o imieniu Jimmy.


Osoby, które mnie inspirują to:
  • Nigella Lawson - niekwestionowana bogini domowej kuchni
  • Gordon Ramsay - totalny number one jeśli chodzi o sztukę gotowania na wysokim poziomie
  • Jamie Oliver - od niedawna, ale inspiruje do poszukiwania nowych, lepszych i zdrowszych rozwiązań w kuchni
  • Kudłaci Kucharze - Si King i Dave Myers - ich książki i podróże zachęcają do bawienia się gotowaniem
  • Dorota Świątkowska (Moje wypieki) - niekwestionowany autorytet jeśli chodzi o pieczenie, jej przepisy nigdy nie zawodzą


O blogu

Założyłam bloga kulinarnego, by dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i pasją, którą jest gotowanie. I choć to już moje 3 podejście do blogowania (z przerwami bloguję od 2008 roku), to myślę, że właśnie to okaże się tym trafionym. Dlaczego? Bo kocham jeść i gotować! Jest mi to tak niezbędne do życia jak tlen. 

Gotowanie jest dla mnie także formą terapii, relaksu, wyjątkowym czasem tylko dla mnie, ogromną dawką radości, satysfakcji i spełnienia. Gotuję, piekę i tworzę niemal codziennie i zdecydowałam się na stworzenie bloga, by był on podręczną książką kucharską i inspiracją dla moich bliskich, którzy często prosili mnie o kulinarne porady.

Podzielę się z Tobą przepisami, inspiracjami, poradami prosto z serca domu, czyli mojej kuchni, czy podpowiem jak prowadzić oszczędną kuchnię i nie marnować jedzenia. Podpowiem gdzie warto zjeść i bywać, a także podzielę się wiedzą na temat smaków świata, które poznaje podczas swoich podróży - tych małych i tych dużych. Nie zawsze będzie dietetycznie, choć staram się żyć i jeść zdrowo, ale na pewno będzie smacznie i prawdziwie domowo. :)

Masz jakieś pytanie lub chcesz poznać mnie lepiej? 
Skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz na maila kontakt@cookingmonster.pl


Znajdziesz mnie także na:

Cooking Monster na Facebooku     Cooking Monster na Twitterze      Cooking monster na Instagram

Drukuj

Copyright © 2016 Cooking Monster , Blogger